Forum gildi Kingsajz - Spinebreaker UE


#1 2007-09-13 11:03:52

programmer

Administrator

Zarejestrowany: 2007-06-30
Posty: 65
Punktów :   

DKP - pomysly

Napiszcie co o tym sadzicie:

1. Zabieranie za itemy wiecej DKP. -3DKP i -4DKP za t4.
2. Osoby ktore z braku szczescia nie zalapia sie do raidu maja + tyle DKP ile bosow ubije raid.
3. Zwyklu roll i olewamy DKP.

Offline

 

#2 2007-09-13 17:10:29

czizys

Administrator

3436756
Zarejestrowany: 2007-06-17
Posty: 47
Punktów :   

Re: DKP - pomysly

Moim zdaniem dpk to gowno w przypadku kiedy item ktory wypadnie jest dla konkretnej klasy.
Chodzi mi o sytuacje kiedy na naszym ostatnim wypadzie wypadl cloak dla feral druida, wygrala go Wojenka chociaz dla mnie to bylo przegiecie poniewaz item dla feral druida powinien byc w pierwszej kolejnosci przyznanowany dla feral druidow niz dla osob ktore na raidzie sa resto druidami niz dla osoby ktora caly czas gra feralem.
Ja tak samo, wiem jakie itemy leca w kara i na co moglbym zarollowac. wiec wiem co jest dla mnie czyli dla affi gdzie nie potrzebuje +crita tylko +stm +spell dmg dlatego ja nie zabidowal bym itemu ktory bylby dobry dla jakiegos maga.
Pozatym w regulaminie bylo napisane cos na ten temat ale widze ze tutaj juz nikt zasad nie przestrzega, macie dkp i tylko tym sie sugerujacie albo tym kto rolluje i kto kogo bardzo lubi.

Wiec:

1. Itemy classowe maja pierwszenstwo dla wybranych class. ( Nie powinno sie patrzec na dkp) ( Jest w regulamienie ).
2. Osoby ktore zapisaly sie na raid i nie moglby pojsc z powodu braku miejsca maja pierwszenstwo do invita w nastepnym tygodniu ( tak jest w regulaminie x_X).
3. Zgadzam sie z pkt1. zeby za t4 bylo -4dkp t5 -5dkp itp

Jesli moge dodac swoje madrosci to chcialbym powiedziec ze podoba mi sie system ktory jest w universach.
Tam nie ma zadnego  dkp ani nic z tych rzeczy jesli chodzi o karazhan.
Gdy padnie boss master looter pokazuje co wy0padlo nastepnie pisze roll [item1] a nastepnie kto chce ten item pisze "roll" ( nie ma zadnych bidow i dkp) poprostu itemy przyznanawane sa przez master lootera oraz officerow  dlatego nie ma tam takich sytuacji gdy jeden healer wygrywa wszystko a drugi nic. Jesli leader stwierdzi ze jedna osoba ktora zabidowala wygrala juz pare itemow a druga jeszcze nic to item idzie dla tej osoby ktora nie wygrala jeszcze nic.

Po drugie osoby ktore sa danej specjalizacji na raidzie nie maja prawa wziasc czegos dla specjalizacji ktora posluguja sie na codzien. Chyba ze kazda z pozostalych osob ktore rolluja na dany item zrobia pass.

Po trzecie osoby ktore sa dluzej w gildii maja pierwszenstwo przed osobami ktore dopiero co dolaczyly.

Po ostatnie osoby ktore odeszly juz z naszej gildi raz i wrocily ponownie do nas zeby raidowac z nami maja mniejsze szanse na wygranie itemu na ktory biduja.
----------------------------------------------------------------------------------------

Chcialbym jeszcze powiedziec ze powinnismy okreslic jakies zasady ktorych bedziemy sie trzymac na raidach jesli chcemy byc dobra gildia raidujaca bo tak sie robi burdel i niedlugo znowu nowe 70-tki odejda.


I read about how to stop smoking. I stopped smoking. I read about how to stop drinking. I stopped drinking. I read about how to stop playing World of Warcraft. I stopped reading.

Offline

 

#3 2007-09-13 17:57:51

Ahmedis

Użytkownik

5034161
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-09-06
Posty: 46
Punktów :   
WWW

Re: DKP - pomysly

Z tego co powiedział Czizys nie podoba mi się tylko to, że osoba która dopiero co dołączyła do gildii ma mnejsze szanse na wygranie danego itemu...każdy chce dostać to czego potrzebuje tak nie powinniśmy poróżniać ludzi.

Co do systemu ja przytoczę ten co kumpel z innego serva ma.
Za raid dostają więcej DKP (20-30) i jak wypadnei jakiś item wtedy tak samo piszą 'bid' po tym jak juz wszyscy sie zdeklaruja wysylaja whispa do master lootera z proponowana cena za item (np. 25DKP) i ten kto dał najwięcej wygrywa item oczywiście muszą tu być zachowane zasady, ze np hunter nie bierze daggera dla rogala, bo po prostu chce go bądź on fajnie wygląda....

Ale osobiście preferuję zastanowić się nad tym co zaproponował czizys


Welcome back in Hell Shinigami....will you be able to survive it again?

http://img.photobucket.com/albums/v422/aluarts/duosig.jpg
http://miniprofile.xfire.com/bg/sf/type/2/deathscythepl.png

Offline

 

#4 2007-09-13 18:25:55

czizys

Administrator

3436756
Zarejestrowany: 2007-06-17
Posty: 47
Punktów :   

Re: DKP - pomysly

co do tego pierwszenstwa to chodzilo mi o to ze jesli zaistniala by taka sytuacja ze wycofamy dkp z karazhanu wtedy trzeba bedzie ustalic pierwszensto przydzielania lootu a jesli kazdy wtedy bedzie mogl rollowac na wszystko to ludzie beda odchodzili z gildii jak zbiora lepszy sprzet albo beda sie ochrzaniali wiec lepiej najpierw sprawdzic jakiego maja skilla
spodziewam sie co reszta napisze ale podstawowa zasada idziesz na rajd jako healer needujesz rzeczy dla swojej specjalizacji podczas rajdu a nie na codzien! nie chcesz healowac idziesz jako dps albo tank i bierzesz rzeczy dla swojej specjalizacji a nie do heala chyba ze healerzy nie beda ich potrzebowac w przeciwnym wypadku kazdy bedzie sobie bral wszystko "bo jest fajne, ladne lub przyda mi sie kiedy zmienie talenty"


I read about how to stop smoking. I stopped smoking. I read about how to stop drinking. I stopped drinking. I read about how to stop playing World of Warcraft. I stopped reading.

Offline

 

#5 2007-09-14 09:06:14

programmer

Administrator

Zarejestrowany: 2007-06-30
Posty: 65
Punktów :   

Re: DKP - pomysly

No jak zwykle Czizys pojechales po bandzie mowiac ze rozdawane jest temu kto kogo lubi. Co da back ktory wygrala Wojenka to wyniko to z DKP bo Nilve bardzo lubie ale nie sugerowalem sie w tym momencie moim widzimisie. Co do Wojenki to chodzi i wydaje co tydzien kase na Feral Resto i nikt jej za to nie daje kasy, robi to dla dobra sytuacji. Dodatkowo Nilve nie zapisuje sie na www i dodatkowo nie ma 100% pewnoci ze bedzie. Wiec w tym momencie zastosowal sie regulamin DKP i to co ty pisales Czizys czyli osoba pewniejsza ktora bedzie korzystac z tego itemu na co dzien dla dobra grupy a nie tego ze mu sie cos podoba i ladnie wyglada.

Co do odchodzacych 70'tek to droga wolna juz raz to przerabialismy. Jezeli bedziemy grac tylko dla Epixow no to moze sobie wogole podarujemy.

Jak ktos gra i caly czas regularnie przychodzi a ktos inny przyjdzie raz i zninjuje epix i ucieknie do innej guildii to tez uwazam ze jest to bezsens i tez juz takie cos przerabialismy (Vivien).

A co do regulaminu Univers to tez uwazam ze Polacy swoj jezyk maja i nie musza realizowac pomyslow "parowek" bo kazdy system DKP bedzie dla kogos niesprawiedliwy. Moge podac przyklad dla rozwiazania Ahmedisa czyli przebijanie jak w pokerze masz wiecej DKP to przebijesz kazdego czy tego potrzebujesz czy nie .... masz 1000DKP nowy ma 40DKP leci epix i ja daje bida 45DKP, to eliminuje nowych graczy a starszy gracz ze stosunkowo niewielka sume bierze epixe do DE zeby miec voida.

Podsumowujac - obecny system uwazam za dobry lecz nie doskonaly, jest prosty i jezeli bedziemy needowac naprawde to co nam potrzebne to po 6-7 raidzie kazdy bedzie mial to czego chce. Przyklad z Chmielem jest najlepszy nie dostal macki z Mayden i pewnie rozmyslal o odejsciu i w nastepnym raidzie dla niego wypadla.

Kwestia jest taka ze grupka ludzi doprowadzila ze wkoncu raidujemy i to juz calkiem niezle jak na pierwszych 5 Karazahanow. Przyplacilismy to wieloma godzinami uzerania sie szukania pugow itp/itd i kazdy wie ze cierpliwosc poplaca a osoby ktore po pierwszym rolu nie dostana epixa i uciekna z guildii to prosze juz teraz zeby ja opuscili i poszli do parowek u ktorych od razu beda te epixy miec.

Offline

 

#6 2007-09-14 16:49:21

Stokrotka

Użytkownik

10492628
Zarejestrowany: 2007-07-02
Posty: 42
Punktów :   

Re: DKP - pomysly

Hej!
Podoba mi sie pomysl bidowania epikow. Zaczac od 1dkp i dokladac 1pkt. Mozna placic tylko posiadanymi dkp - nic na kredyt.
Np:
Wypadl plaszcz dla casterow.
Zaczynamy od 1 dkp: kto daje 1 dkp?

Prog - 1dkp
Bens - 1 dkp
Estreel - 1 dkp

OK, kto da 2 dkp?
Prog - 2dkp
Estreel - 2dkp

OK, kto da 3 dkp?
Prog - 3dkp (wygrywa pan z zielonym parasolem, za astronomiczna sume 3dkp).

Lub:

OK, nikt nie chce dac wiecej niz 2 dkp. Estreel & Prog - roll (ten kto wygra placi 2dkp za item).

Roll na raidzie to kompletna bzdura. Jest to nieuczciwe wobec osob, ktore wydaly sporo golda na naprawe + stracily kilka wieczorow na proby kazdego z bossow. Wiadomo, ze milo jest przyjsc na gotowe i liczyc "na rowne szanse" przy roll. Raid to jednak nie rollowanie. Tutaj nie przychodzi sie i przy wejsciu robi /roll, na to ktory boss ma przyniesc nam epiki do wejscia pierwszy. To godziny prob, czesto bez nadzieji na szybki sukces.

Sprawa plaszcza dla Wojenki.
Sorry, ale raz - Wojenka gra feral, a przerabia sie na healera tylko po to, aby inni mogli sie wybrac na raid. Wiec - imo - nalezy sie jej jeszcze jakis epik calkiem poza kolejnoscia. Dwa - bardzo czesto Wojenka tankuje w Kara, od jakiegos czasu czesciej jest tam na tanku niz Nilve - wiec item feral dla niej, bedzie z korzyscia dla gildii. Trzy - byla juz propozycja glosowania nad systemem lootu / dkp. Ci co nie zabrali glosu - sie nie licza, ci ktorych pomysl nie podobal sie wiekszosci - rowniez odpadaja. Tak sie niestety sklada, ze raid to wspolny wysilek 10 osob, wiec wiekszosci musi sie to podobac. Oczywiscie ciagle warto nad tym dyskutowac + poprawiac, bo jeszcze sie nie udalo wymyslic tak dobrego systemu, ktorego nie mozna poprawic.

Tak jak mowi Programmer, predzej czy pozniej "weterani" beda chodzic do Kara po 1 czy 2 brakujace epiki, a "nowi" beda zbierac loot, bo tym ktorzy tu przecierali sciezki jest on juz niepotrzebny. Imo - Programmerowi nalezy sie rowniez jakis epik poza kolejnoscia, bo bez tego goscia bysmy pewnie dalej probowali zebrac sklad do heroic SV, a Kara byloby rownie odlegle jak 2 mce temu.

Burdelu nie widze. Wszystko chodzi jak w zegarku. Sa zapisy na raid, jest dkp, jest czas raidu. Wystarczy tylko aby gracze tego przestrzegali. Nikt nie bedzie za ludzmi chodzil i ich prosil o zapisanie sie tu czy tam.
A propos odchodzenia 70tek. Od kilku tygodni Kara leci 2-3 dni na tydzien, nie sadze ze ci ktorzy sie tam zjawiaja - i naprawde dobrze bawia - mysla o odchodzeniu po epiki. Klimat jest naprawde dobry i nikt sie nie zniecheca wipami. Ci ktorzy mieli odejsc po "kolorowe kwadraciki" w gierce dla dzieci od 12tego roku zycia, juz odeszli. Ci ktorzy zrezygnuja z raidowania "ze swoimi" i pojda do "parowek" po epixxxy (doradzam zaopatrzyc sie ladnie w wazeline, wiadomo skad sie bierze nazwa parowki :P), nie traktuja gildii jako grupy kumpli, wiec nikt po nich plakal nie bedzie.

Pozdrawiam.
100

Offline

 

#7 2007-09-14 16:50:24

czizys

Administrator

3436756
Zarejestrowany: 2007-06-17
Posty: 47
Punktów :   

Re: DKP - pomysly

Co pojechales po bandzie jak nie pojechalem takie jest moje zdanie. Zreszta nie dziwcie sie ze Nilve nie zawsze jest jak takie rzeczy odwalacie.

Pozatym co wy macie z tymi parówka? -_-
Moglibyscie sie od nich duzo nauczyc. Pozatym duzo jest osob ktore sa od zawsze w waszych "parowkach" i jakos pretensji do nich nie macie a jakby ktos od nasz odszedl do "parowek" ( czyt. do innej gildi niz kingsajz ) to to juz jest zlo i stracona osoba x_-


I read about how to stop smoking. I stopped smoking. I read about how to stop drinking. I stopped drinking. I read about how to stop playing World of Warcraft. I stopped reading.

Offline

 

#8 2007-09-14 17:32:21

programmer

Administrator

Zarejestrowany: 2007-06-30
Posty: 65
Punktów :   

Re: DKP - pomysly

Czizys chodzimy do Kara od 3 moze 4 tygodni. Nilve byl dwa albo trzy razy i nic nie wypadalo dla niego i Wojenki. Akcja neichodzenia zaczela sie na dobre po tym jak Wojenka wziela back'a wiec nie prawda jest ze robilismy cos wczesniej nie tak.

Wszystko jest ok w/g mnie i kazdemu sie podoba z tych co chodza. Oczywiscie problemy sa poniewaz udalo nam sie juz wypracowac ekipa >10 i tak Estreel ostatnio sie zdenerwowal bo nie poszedl, Nilve nie dostal itemu i jeszcze pewnie takich sytuacji bedzie STO Ale jak sie nie nauczymy cierpliwosci i tego ze wkoncu cos dostaniemy, bo to jest STO% pewne, to nie ma sensu siedziec w tej Guildii.

Co do Epixu dla mnie STO to sie nie zgadzam bo ja naprawde lubie sobie pograc i sram na te epixy.... oczywiscie jak bede mial to po to zeby wykorzystac je do szybszebgo ubicia bossa ale wieksza frajda jest ubic Curatora samymi zieleniakami niz epixami w ktorych jestes full resist.

Co do parowek i tego ze mozna sie od nioch czegos nauczyc, hmmmm prosze Cziz podaj jakis przyklad ktory jest o niebo lepszym rozwiazaniem niz my mamy. Mozna sie uczyc od nich taktyk na bossow itp bo to juz przerabiali ale co jeszcze jest takiego czego sie mozna nauczyc? Prosze o konkrety.

Na sam koneic zaprzecze sam sobie bo przemyslalem sprawe z bidowaniem. Skoro ktops bedzie mial 1000DKP to mysle ze juz tak bedzie napakowany epixami ze nie bedzie musial kogos przebijac co ma 40DKP. Wiec jesli wszyscy sie na to zgodza mozemy wprowadzic to, czyli licytacje dostepnymi punktami.

Offline

 

#9 2007-09-14 17:49:38

Ahmedis

Użytkownik

5034161
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-09-06
Posty: 46
Punktów :   
WWW

Re: DKP - pomysly

Można wprowadzic licytacje na próbę, jak się sprawdzi i nikt nie będzie na chama przebijał to ok.
Mi trudno się wypowiadać na ten temat bo nigdy nei raidowałem, ale uważam, ze gramy po to by czuć klimat na TSie czy zgrać się w grupie kumpli i klepać to co nam blizz przygotował. W raidzie nie jest najważneisjzy (choc i tak jest ważny) epic, ale satysfakcja z ubicia bossa w danym instancie.


Welcome back in Hell Shinigami....will you be able to survive it again?

http://img.photobucket.com/albums/v422/aluarts/duosig.jpg
http://miniprofile.xfire.com/bg/sf/type/2/deathscythepl.png

Offline

 

#10 2007-09-15 19:02:39

Wojenka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-07-07
Posty: 42
Punktów :   

Re: DKP - pomysly

czizys rozlozyles mnie na lopatki swoim postem ,piszesz bzury kompletnie niz znajac tematu ,po p ierwsze bylam od zawsze feral a resto jedynie na potrzeby kara a i tak czesto sie zdazlo ze i tankowalam ,bylam na kazdym rajdzie (stad moja wieksza ilosc dkp od nilve)wiec wydaje mi sie ze zasluzylam  na te plecy (ktore zreszta i tak sa do dpsu...)
jakie rzeczy twoim zdaniem odwalamy ?????ze nilve nie zawsze chce z nami chodzic????piszesz jakbym conajmniej  chciala je sprzedac u vendora
a jesli chodzi o dkp to jesli nie chcemy awantur i  obrazania sie to moim zdaniem nie sa"gównem"tylko koniecznym elementem a jesli cos ci sie nie podoba to zamiast krytykowac wymysl cos
a pozatym pomysl z braniem itemow tylko dla takich talentow jaki mamy na rajdzie jest conajmniej dziwny ,bo ja wole grac feralem i w niego pakowac sprzet ale nigdy niestety nie wiem z jakimy talentami pojde bo zalezy to od tego kogo nam bedzie brakowac ,moze to by bylo w pozadku jesli w naszej gildii bylo by kilkadziesiat aktywnych 70tek i kazdy by mogl sobie isc z takimi talentami z jakimi lubi grac ,niestety teraz to nie mozliwe wiec bylo by straszne nie w pozadku gdyby zmienila talenty dla dobra raju i nie mogle dostac loota
to wszystko co mam do powiedzenia na ten temat ,uwazam ze twoj post byl conajmniej niesprawaiedliwy i krzywdzacy zeby nie nazawc tego inaczej......

Ostatnio edytowany przez Wojenka (2007-09-16 01:11:15)

Offline

 

#11 2007-09-16 00:03:33

Ahmedis

Użytkownik

5034161
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-09-06
Posty: 46
Punktów :   
WWW

Re: DKP - pomysly

Ja powiem jak offtop ludzie nie zaczynajcie się kłócic w gildii....za duzo clanów/gildii widziałem które przez taki temat jak ten (a raczej niektóre posty) rozpadło się...


Welcome back in Hell Shinigami....will you be able to survive it again?

http://img.photobucket.com/albums/v422/aluarts/duosig.jpg
http://miniprofile.xfire.com/bg/sf/type/2/deathscythepl.png

Offline

 

#12 2007-09-16 08:07:54

czizys

Administrator

3436756
Zarejestrowany: 2007-06-17
Posty: 47
Punktów :   

Re: DKP - pomysly

Wojenka napisał:

... bylam na kazdym rajdzie (stad moja wieksza ilosc dkp od nilve)wiec wydaje mi sie ze zasluzylam  na te plecy (ktore zreszta i tak sa do dpsu...)

Dlatego wlasnie dla mnie DKP na raidach 10man dla mnie to bzdura poniewaz sa osoby ktore musza byc na kazdym raidzie ( Chodzi o np druidow ktorzy moga byc tankami albo healerami i ida zawsze tamkim specem jaki brakuje) i sa tez takie osoby ktore moge sie na raid nie zalapac ( Casterzy ktorych jest duzo i nie maja mozliwosci byc casterem/ healerem albo tankiem na raidach).

Wojenka napisał:

..... ,uwazam ze twoj post byl conajmniej niesprawaiedliwy i krzywdzacy zeby nie nazawc tego inaczej......

Twoja zdanie. Moje jest takie ze zeby Ci sie cos podobalo musi byc przy tym duzo wazeliny.
poprostu wiem jakie zdanie na temat te wygranego cloaka mial Nilve i nie ukrywam ze ja tez sie zdziwilem ze osoba ktore non-stop gra feralem nie wygrala itemu dla ferala tylko osoba ktore raz jest feral a raz resto. Wedlug mojej opinie to tak jakby healer wygrywal itemy dla casterow w pierwszej kolejnosci bo z braku healerow musi byc na kazdy raidzie i ma najwiecej dkp.


I read about how to stop smoking. I stopped smoking. I read about how to stop drinking. I stopped drinking. I read about how to stop playing World of Warcraft. I stopped reading.

Offline

 

#13 2007-09-16 09:04:46

Wojenka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-07-07
Posty: 42
Punktów :   

Re: DKP - pomysly

a co ty jestes jego adwokatem nilve?ja z jego ust tego nie usłyszałam ,nic kompletnie nie zrozumiales z mojego posta bo oczy przykrywa ci mgiełka zazdrosci ,napisałam ze chodze na rajdy jako resto po nie mamy healerow ,wolałabym isc jako feral ,wydaje kase na zmiane talentow  zebysmy mogli porajdowac.nilve nikt nie bron isc rowniez jako resto, a ze jest rowniez druidem mial szanse na taka sama mozliwosc uczestniczenia w rajdach ale poprostu na wiekszosci nie byl
a drurne teksty o wazelinie zachowaj dla swoich kolegow i przyjaciol bo ja nie pozwole sobie na takie uwagi pod moim adresem

Ostatnio edytowany przez Wojenka (2007-09-16 09:07:16)

Offline

 

#14 2007-09-16 09:41:35

czizys

Administrator

3436756
Zarejestrowany: 2007-06-17
Posty: 47
Punktów :   

Re: DKP - pomysly

Prog zaproponowal zeby kazdy sie wypowiedzial co do systemu DKp to sie wypowiedzialem.
Zawsze staram sie wypowiadac jak osoba ktora tylko patrzy na to wszystko z gory, wie jak takie rzeczy wygladaja w innych gildiach itp ( zaraz ktos napisze ze mam isc do parowek jak mi sie nie podoba) i wcale nie jestem zazdrosny o nic. Poprostu takie bylo moje zdanie odnoscie systemu DKP i podzialu loota.


I read about how to stop smoking. I stopped smoking. I read about how to stop drinking. I stopped drinking. I read about how to stop playing World of Warcraft. I stopped reading.

Offline

 

#15 2007-09-16 09:45:53

Wojenka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-07-07
Posty: 42
Punktów :   

Re: DKP - pomysly

ja tez wiem jak te rzeczy wygladaja w innych gildiach i to duzo lepszych od parowek ,i w rzadnej z nich nie ma bezsensownych klotni o jakis epixxx ktory tak naprawde nie istnieje czasami mam wrazenie ze ludzie zapominaja o tym i ze ta gra to przedewszystkim zabawa i innymi a nie filoletowe itemy

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
legendarnykage zmienmyswiat noclegi heineken opener music festival www.wyposazenie-wnetrz.org.pl